برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

سبد خرید شما خالی است.

آلرژی مادر؛ جنسیت فرزند!

دسته بندی :مقالات علمی 26 فروردین 1398 ایمونولوژی تودی 2345
آلرژی، حساسیت، ایمونولوژی، سیستم ایمنی

آلرژی مادران باردار تکامل جنسی فرزندان را تا انتهای عمرشان تغییر می دهد

آلرژی در دوران بارداری باعث بروز تغییرات  جنسیتی پایدار در تمان عمر  فرزندان می شود

واکنش آلرژیک دردوران بارداری تغییرات تکاملی جنسی را در مغز فرزندان برای تمام عمرشان ایجاد میکند.تحقیقات جدید نشان می دهد رت های ماده ای که مادرشان در طول بارداری در معرض آلرژن ها بوده اند در مقایسه با رت های ماده ی دیگر ویژگی هایی بسیار شبیه به رت های نر را دارا هستند.برای نمونه این رت های ماده مغز و سیستم عصبی دارند که بیشتر شبیه به مدل معمول متعلق به رت های نر می باشد.

به طور جالبی رت های نر به دنیا آمده از مادرانی که در معرض آلرژن ها بوده اند رفتار و سیستم عصبی شان بیشتر شبیه به رت های ماده می باشد. رت های نر به دنیا آمده از مادرانی که واکنش های آلرژیک در دوران بارداری داشته اند به شدت گرایششان به رت های ماده کاهش می یابد و عملکرد مغز و سیستم عصبیشان به شدت شبیه به مغز رت های ماده می باشد.

 به اعتقاد Kathryn Lenz محقق و استاد روانشناسی دانشگاهایالت اوهایو  ( این نخستین مطالعه ای است که نشان می دهد واکنش های آلرژیک مادران باردار تکامل جنسی فرزندانشان را تغییر می دهد.این واکنش های آلرژِک در دوران بارداری کافیست تا مغز حیوان ماده را برای تمام عمر شبیه به مغز یک حیوان نر کند و بالعکس.

تحقیقات قبلی نشان داده بود تغییرات در سیستم ایمنی مادران باردار در نتیجه عواملی  نظیر استرس ، عفونت ، و سوء تغذیه تکامل مغز فرزندان را تغییر می دهد.اما مطالعه فعلی نخستین بار است که تاثیر آلرژِی را در این زمینه نشان می دهد.به اعتقاد این محقق تغییراتی که آلرژی مادر در دوران بارداری در تکامل مغز فرزندان ایجاد میکند تنها به تغییرات جنسیتی محدود نمی شود بلکه باعث تاثیر بر روی قدرت تصمیم گیری فرزندان ،توجه و بیش فعالی آن ها  می گردد.

تاکنون بیشتر تحقیقات بر روی تاثیر پاسخ های ایمنی مادران باردار بر روی ابتلای فرزندان به اوتیسم و شیزوفرنی معطوف بوده  تاثیر این واکنش ها در تکامل جنسیتی بررسی نشده بود.در آینده نزدیک بی تردید این تحقیقات خصوصا بر روی انسان ابعاد جدیدی از نقش کلیدی سیستم ایمنی مادران باردار در سلامت و رفتار فرزندان در تمام طول عمرشان را روشن خواهد ساخت.شاید یک واکنش آلرژیک  مادر باردار سرنوشت فرزند را کاملا تغییر دهد !

 

منبع:

Materials provided by Ohio State University. Original written by Misti Crane. Note: Content may be edited for style and length.

<www.sciencedaily.com/releases/2019/03/190321130355.htm>.


ایمونولوژی تودی؛ بزرگترین جامعه ایمونولوژی کشور 

 

ایمونولوژی تودی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
question