برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

سبد خرید شما خالی است.

سم عقرب :درمان موثر بیماری های خود ایمنی به ویژه (MS )

?نوعی کانال پتاسیمی وابسته به ولتاژ (Kv1.3 ) نقش مهمی در فعال شدن لنفوسیت های T خاطره اجراییeffector memory T (TEM) انسان ایفا می کند.حین فعال شدن این گروه از لنفوسیت های T بیان این نوع از کانال به شدت بر سطح این لنفوسیت ها افزایش می یابد.بنابراین مهار این کانال به طور موثری از فعال شدن لنفوسیت های T ممانعت میکند و به عنوان یک سرکوب کننده قوی سیستم ایمنی عمل مییکند.

?از میان مها رکننده های مختلف این کانال پتاسیمی نوعی پپتید 24 اسید آمینه ای (VM24 ) که از سم نوعی عقرب (Vaejovis mexicanus ) استخراج گردیده است بیشترین افینیتی و اختصاصیت را برای اتصال به آن از خود نشان داده است که این موضوع VM24 را به هدفی ارزشمند برای استفاده در کلینیک مطرح کرده است.

?لنفوسیت های T خاطره اجرایی مهم ترین نقش را در پاتوژنز بیماری های خود ایمنی مانند ) MS ) ایفا می کنند.این لنفوسیت ها در صورت تحریک با سرعت شدت بالایی فعال می شوند و میزان بالایی از سایتوکاین ها را تولید می کنند که باعث تقویت پاسخ التهابی می شوند.

?.افینیتی ) VM24 ) علاوه بر ) Kv1.3 ) برای 10 کانال یونی دیگر هم بررسی شده است که نتیجه شگفت آور است.افینیتی VM24 برای Kv1.3 بیان شده بر ری لنفوسیت های T خاطره اجرایی 1500 برابر این میزان برای سایر کانال های یونی است.

?لنفوسیت های T خاطره اجرایی بازیگر اصلی در پاتوژنز بیماری های خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید ،مالتیپل اسکلروزیس) MS ، دیابت نوع یک هستند.ینابراین VM24 استخراج شده از سم عقرب بی تردید می تواند در درمان بیماری های فوق به طور موثر و اختصاصی استفاده گردد و در حال حاضر مطالعات مختلف در فازهای کلینیکال ترایال در این زمینه در حال انجام می باشد.

ImmunologyToday

Better Interaction; Better Life

ایمونولوژی تودی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
question