سیستم ایمنی در فضا

دسته بندی ها : تازه های ایمونولوژی 3 آذر 1397 ایمونولوژی تودی 668 بازدید

بررسی سلول های ریه در فضا

به دلیل تغییرات در جاذبه، سفر در فضا می تواند موجب ایجاد فشار های زیادی بر روی بدن انسان شود. تغییرات جاذبه، اشعه ها و سایر فاکتور ها در فضا یک محیط نا مناسب ر ایجاد می کند. در حالی که تا کنون اطلاعات زیادی از واکنش های نقاط مختلف بدن در فضا در اختیار داریم، اما نحوه ی واکنش سلول های ریه در سفر های فضایی مورد مطالعه قرار گرفته است.

اما در طی مطالعه ای که محققان مراکز UTMB و HMRI داشته اند اطلاعات ما در این زمینه افزایش یافته است. محققان این مراکز اظهار داشته اند که نتیجه ی مطالعات آن ها می تواند برای فضانوردان و حتی کسانی که بر روی زمین هستند تاثیرات مثبتی داشته باشد و حتی نهایتا در آینده منجر به ایجاد راه های درمانی شود.

ارسال سلول های بنیادی به فضا

دکتر Joan Nichols می گوید: “ما اطلاعات زیادی در زمینه ی اتفاقاتی که در فضا برای استخوان ها، ماهیچه ها، قلب و سیستم ایمنی رخ می دهد داریم، اما هیچکس در مورد این اتفاقات در مورد ریه خبر ندارد.”

دانشمندان UTMB و HMRI بیوراکتور های فراهم کردند که در آن ها سلول های پیش ساز ریه و سلول های بنیادی قرار بر روی داربست هایی از کلاژن و الاستین قرار گرفته بوند. شرکت Space X سپس این بسته ها به فضا فرستاد و پس از دو روز این بسته ها در محل ایستگاه فضایی تحویل شدند.

پس از بازشگت سلول ها از فضا، محققان جنبه های مختلف آن از قبیل فیبرزویس، ساختار بافت و پاسخ به سلول های ایمنی، و سایر تغییرات و صدماتی که ممکن بود سلول ها دیده باشند را، بررسی کردند. مشاهدات تسریع فرایند تخریب سلول های ریه در فضا را نشان داد و از طریق مطالعات دقیق آن سلول ها، روش های درمانی امید بخشی می تواند گسترش یابد.

 

ایمونولوژی تودی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  question