هر واکنشی به پنی سیلین الزاما آلرژی نیست!

دسته بندی ها : تازه های ایمونولوژی 27 اردیبهشت 1398 ایمونولوژی تودی 675 بازدید
ایمونولوژی، ایمونولوژی پزشکی، سیستم ایمنی، آلرژی، پنی سیلین، حساسیت به آلرژی

آلرژی به پنی سیلین  را با عدم تحمل آن را اشتباه نگیرید!

مترجم: خانم نازنین جودکی، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

امروزه دارویی که به نام پنی سیلین نامگذاری شده است، به راحتی اجازه می دهد پزشکان شرایطی مانند مننژیت، پنومونی، سیفلیس و گونوره را درمان کنند که همه آنها قبل از کشف آنتی بیوتیک تهدید کننده حیات بودند. متاسفانه، مانند بسیاری از داروهای دیگر، پنی سیلین همچنین ممکن است برخی از عوارض جانبی، به ویژه  در افرادی که آلرژی دارند، ایجاد کند.

با این حال، به علت اینکه این دارو باعث ایجاد واکنش های مختلف در بدن انسان می شود، ممکن است بعضی ها اساسا  آلرژی نسبت به پنی سیلین نداشته باشند، و صرفا نسبت به این دارو عدم تحمل را از خود نشان می دهند.

در مورد ارتباط آلرژن های گوشت قرمز با بیماری های قلبی بیشتر بخوانید!

نتایج مطالعه ای که اخیرا  در دانشگاه McMaster Ontario منتشر شد، برخی از حقایق مربوط به آلرژی به پنی سیلین را نشان می دهد که برخی افراد ممکن است از آن آگاه نباشند.  این حقایق منتشر شده در مجله پزشکی کانادایی، عبارتند از: آلرژی به پنی سیلین می تواند با گذشت زمان از بین برود – حتی اگر شما به آنتی بیوتیک آلرژی داشته باشید، ممکن است بعد از چند سال آلرژی شما به کل از بین رود  .در حقیقت، آلرژی پنی سیلین در طول زمان ضعیف می شود، کسانی که 10 سال پیش آلرژی را داشته اند، اکنون بعید به نظر می رسند که آلرژی داشته باشند. ارزیابی پزشکی برای ارزیابی خطرات آلرژی به پنی سیلین ضروری است – بیمارانی که یکی از عوارض جانبی پنی سیلین مانند تهوع را تجربه می کنند نباید بلافاصله به این نتیجه  رسید که با نوعی آلرژی رو به رو هستیم! بلکه برای اثبات  اینکه بیمار واقعا آلرژی به پنی سیلین داشته باشد، ارزیابی پزشکی لازم است.

در حالی که آلرژی پنی سیلین اغلب گزارش می شود، اکثر بیماران می توانند این اثرات را تحمل کنند. 10 درصد از بیماران مبتلا به آلرژی به پنی سیلین هستند،  و حدود 90 درصد از آن ها به هیچ وجه مبتلا به آلرژی نیستند. درواقع به این دلیل است که بسیاری از عدم تحمل ها به عنوان آلرژی  شناخته می شوند، گرچه اینطور نیست. اتیکت آلرژی به پنی سیلین برای بیماران و سیستم های مراقبت های بهداشتی، اتیکت نامناسب  و منفی است – چرا که این اتیکت معمولا منجر به استفاده از آنتی بیوتیک های دیگر که معمولا کمتر از پنی سیلین موثر هستند همراه است. و اغلب موارد، این آنتی بیوتیک ها نیز گران تر هستند. در حالی که ارجاع و تست آلرژی ایمن است، اغلب مورد استفاده قرار نگرفته است – این آزمایش ها آلرژی توسط متخصصین آموزش دیده انجام می شود و 100 درصد آنها دقیق است.

 

رفرنس:

https://www.medicaldaily.com


ایمونولوژی تودی؛

بزرگترین جامعه ایمونولوژی کشور

ایمونولوژی تودی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  question